Wybiórczo

Nowy artykuł w Wyborczej? Pewnie tym razem napisali o kolejnych trzech wygranych sprawach sądowych. A jednak nie. Nasz ulubiony redaktor znów robi z nas bandytów i złodziei. Ale po kolei.

Manipulacja nr 1: Kierowca zapłacił 150 zł za zdjęcie blokady założonej przez pracownika Park Partner na Osiedlu Paderewskiego w Katowicach. Mimo to firma windykacyjna przysłała mu pismo z żądaniem zapłacenia za tę samą sprawę 250 zł i zagroziła wpisaniem do rejestru dłużników.
Prawda: Firma windykacyjna wraz z pismem z żądaniem zapłaty wysyła drugie ze zdaniem: „W razie dokonania płatności (…) wezwanie proszę uznać za nieważne.” Jeśli zapłaciłeś możesz spać spokojnie, to standardowa procedura.

Manipulacja nr 2: Waldemar Zawadzki zapewnia, że nie dostał żadnej dodatkowej kartki z informacją, iż jeśli zapłacił, wezwanie go nie obowiązuje. – Było tylko pismo, że mam zapłacić 250 zł – podkreśla mieszkaniec Rudy Śląskiej.
Prawda: Każde, ale to każde wezwanie zawiera notę o nieważności wezwania w przypadku wcześniejszej zapłaty. Poza tym procedury są ściśle ustalone – szczegóły w załącznikach poniżej.

Manipulacja 3: – Parkingowy od razu stwierdził, że mam nie podskakiwać, bo jednym telefonem ściągnie na miejsce kolegów. To było niepotrzebne, bo ja jestem spokojny człowiek.
Prawda: To wierutne kłamstwo. Nasi pracownicy działają według ściśle określonych procedur. Gdybyśmy w ten sposób traktowali ludzi, nasza firma nie działałaby na rynku od 10 lat. Nie możemy sobie pozwolić na takie zachowanie.

Manipulacja 4: Dziennikarz po raz kolejny przytacza tę samą przegraną przez nas sprawę.
Prawda: Dziennikarz nie wspomina o ponad setce wygranych przez nas spraw.

Manipulacja 5: Gangsterskie metody, siedzą w nieoznakowanych autach, ściągają kolegów…
Prawda: Dziennikarz prowadzi osobistą krucjatę przeciwko naszej, legalnie działającej firmie. Obrzuca nas słowami, które mają za zadanie zrównać nas z pospolitymi bandytami. Chce wywrzeć nacisk na opinię publiczną, policję, prokuraturę i sądy. Nacisk, który ma doprowadzić do utraty naszej wiarygodności, utraty zleceń a w konsekwencji doprowadzić do likwidacji firmy Park Partner. Tak działa dziennikarz gazety, która ma na sztandarach wypisane hasła demokracja, wolność i równość. Bardzo wybiorczo.
IMG_1098 IMG_1099IMG_1100